ÖYT ve Rehberlik Öğretmeni

ÖYT ve Rehberlik Öğretmeni

Satı ÖZKAN

1983 Sivas doğumlu olup evli bir çocuk annesidir. Tüm eğitimini Sivas’ta tamamlamıştır.

Eğitimine önce Atatürk ilköğretim okulunda başlamış daha sonra ev değişikliği sebepleriyle Danişment İlköğretim okulunda devam edip  Kadıburhanettin ilköğretim okulunda tamamlamıştır.

            Sivas lisesinde eğitimine devam edip buradan da Cumhuriyet üniversitesi Edebiyat Fakültesi sosyoloji bölümünü kazanmıştır.

Cumhuriyet üniversitesi sosyoloji bölümünü tamamlarken aynı zamanda çeşitli kulüplerde görevalıp  sosyal projelere katılmıştır. Ceşitli okullarda gönüllü çalışıp buradaki öğrencilere okuma saatleri düzenleyip kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmaya çalışmıştır. Ehliyet ve bilgisayar kurslarına katılarak gerekli sertifikalarını almıştır.

Lisans eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra yine cumhuriyet üniversitesin de ales başarı sıralaması ile yüksek lisansı kazanmış formasyon eğitimini de tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitiminin ardından 2008 itibariyle iş hayatına başlamıştır.

Öncelikle 2008/2009 eğitim öğretim yılında Sivas Pianalitik dershanesin de felsefe grubu öğretmeni olarak çalışmış aynı zamanda rehber öğretmen olarak görev yapmıştır.

2010/2011 öğretim yılında Yıldızeli Pamukpınar Anadolu öğretmen lisesinde ücretli öğretmenlik yapmıştır.

 2012 den itibaren Sivas Yediliklim kurs merkezin de Eğitim bilimleri öğretmeni olarak görev almıştır. Burada rehberlik ve öğretim yöntem teknikleri derslerini yürüterek iş hayatına Yediiklim kurs merkezin de devam etmektedir.